Våre spanske trossøsken inviterer til internasjonalt kirkestevne i Madrid den første helgen i september i år. Stevnet vil finne sted i et ordenshus i Pozuelo de Alarcón, en nabokommune til selve Madrid by, der vi får disponere både møtelokale og et nydelig kapell.
Det er lagt opp til et todelt program: For kleresi begynner stevnet torsdag 3. september, for alle andre fredag 4. september. Stevnet avsluttes søndag 6. september, med mulighet for å bli over til mandagen, for dem som ønsker det.
Av programmet kan vi nevne følgende: En innføring i den spansk-mosarabiske liturgien, den liturgien som ble brukt av de spanske kristne under den muslimske okkupasjonen av store deler av Spania fra 711 til 1492. Dette er en ekte, gammel-katolsk liturgi fra før skismaet i 1054 og derfor av stor interesse for oss. Denne delen er felles for kleresi og lekfolk. Lekfolket inviteres også til et besøk til det kjente klosteret San Lorenzo de El Escorial, som i århundrer også var residens for de spanske kongene.
Det er også satt av rikelig tid til å bese den spanske hovedstaden, og det er lagt opp til et rikt gudstjenesteliv.
Foreløpig påmelding innen 30. april til fr. Mario Alejandro eller til Jonathan Marin i Madrid.








